RN731JTTD7591D100
Mfr.Part #
RN731JTTD7591D100
Description
RES 7.59K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
7.59kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD7591D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7591D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.59kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C