RN731JTTD7591B25
Mfr.Part #
RN731JTTD7591B25
Description
RES 7.59K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Composition :
Thin Film
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Resistance :
7.59kOhm