RN731JTTD7591B10
Mfr.Part #
RN731JTTD7591B10
Description
RES 7.59K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
7.59kOhm
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD7591B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7591B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.59kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C