RN731JTTD7591B05
Mfr.Part #
RN731JTTD7591B05
Description
RES 7.59K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
7.59kOhm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W