RN731JTTD7591A25
Mfr.Part #
RN731JTTD7591A25
Description
RES 7.59K OHM 0.05% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
7.59kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD7591A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7591A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.59kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C