RN731JTTD7590F25
Mfr.Part #
RN731JTTD7590F25
Description
RES 759 OHM 1% 1/16W 0603
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
759Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD7590F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7590F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 759Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C