RN731JTTD7590F100
Mfr.Part #
RN731JTTD7590F100
Description
RES 759 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
759Ohm
Datasheets
RN731JTTD7590F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7590F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 759Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C