RN731JTTD7590D100
Mfr.Part #
RN731JTTD7590D100
Description
RES 759 OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
e3
Voltage - Rated :
50V
yes
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
759Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Feature :
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD7590D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7590D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 759Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C