RN731JTTD7590C50
Mfr.Part #
RN731JTTD7590C50
Description
RES 759 OHM 0.25% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C