RN731JTTD7590B50
Mfr.Part #
RN731JTTD7590B50
Description
RES 759 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
759Ohm
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
e3
Pbfree Code :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Surface Mount :
yes
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD7590B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7590B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 759Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C