RN731JTTD7590B05
Mfr.Part #
RN731JTTD7590B05
Description
RES 759 OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm