RN731JTTD7502F25
Mfr.Part #
RN731JTTD7502F25
Description
RES 75K OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Resistance :
75kOhm
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD7502F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7502F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 75kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C