RN731JTTD7502C50
Mfr.Part #
RN731JTTD7502C50
Description
RES 75K OHM 0.25% 1/16W 0603
Thin Film
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Resistance :
75kOhm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD7502C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7502C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 75kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C