RN731JTTD7501F100
Mfr.Part #
RN731JTTD7501F100
Description
RES 7.5K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Resistance :
7.5kOhm
Composition :
Thin Film
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C