RN731JTTD7501D10
Mfr.Part #
RN731JTTD7501D10
Description
RES 7.5K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Series :
RN73
Surface Mount :
yes
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Resistance :
7.5kOhm
Tolerance :
±0.5%