RN731JTTD7501B25
Mfr.Part #
RN731JTTD7501B25
Description
RES 7.5K OHM 0.1% 1/16W 0603
Stock
5
In Stock :
5
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Max Operating Temperature :
155°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
7.5kOhms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
0603
Case Code (Metric) :
1608
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Length :
1.6mm
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Width :
800μm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD7501B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7501B25
RN73 Series, Thin Film, 7.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C