RN731JTTD7501A25
Mfr.Part #
RN731JTTD7501A25
Description
RES 7.5K OHM 0.05% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.05%
Mounting Feature :
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
7.5kOhm
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD7501A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7501A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C