RN731JTTD7500F50
Mfr.Part #
RN731JTTD7500F50
Description
RES 750 OHM 1% 1/16W 0603
EAR99
Factory Lead Time :
10 Weeks
Additional Feature :
Ultra Precision
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
750Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD7500F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7500F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 750Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C