RN731JTTD7500F25
Mfr.Part #
RN731JTTD7500F25
Description
RES 750 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
yes
Height :
450μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
750Ohm
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD7500F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7500F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 750Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C