RN731JTTD7500F10
Mfr.Part #
RN731JTTD7500F10
Description
RES 750 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
750Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD7500F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7500F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 750Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C