RN731JTTD74R1F25
Mfr.Part #
RN731JTTD74R1F25
Description
RES 74.1 OHM 1% 1/16W 0603
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
yes
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Resistance :
74.1Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD74R1F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD74R1F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 74.1Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C