RN731JTTD74R1C50
Mfr.Part #
RN731JTTD74R1C50
Description
RES 74.1 OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
74.1Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Resistant
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C