RN731JTTD7412F25
Mfr.Part #
RN731JTTD7412F25
Description
RES 74.1K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Resistance :
74.1kOhm
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD7412F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7412F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 74.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C