RN731JTTD7412F100
Mfr.Part #
RN731JTTD7412F100
Description
RES 74.1K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
74.1kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Series :
RN73
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm