RN731JTTD7412D25
Mfr.Part #
RN731JTTD7412D25
Description
RES 74.1K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
74.1kOhm
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD7412D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7412D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 74.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C