RN731JTTD7412D100
Mfr.Part #
RN731JTTD7412D100
Description
RES 74.1K OHM 0.5% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
74.1kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C