RN731JTTD7411F50
Mfr.Part #
RN731JTTD7411F50
Description
RES 7.41K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
7.41kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD7411F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7411F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.41kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C