RN731JTTD7411F10
Mfr.Part #
RN731JTTD7411F10
Description
RES 7.41K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
7.41kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
75V