RN731JTTD7411B25
Mfr.Part #
RN731JTTD7411B25
Description
RES 7.41K OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
7.41kOhm
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount :
yes
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD7411B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7411B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.41kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C