RN731JTTD7410F10
Mfr.Part #
RN731JTTD7410F10
Description
RES 741 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
75V
Resistance :
741Ohm
Datasheets
RN731JTTD7410F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7410F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 741Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C