RN731JTTD7410B05
Mfr.Part #
RN731JTTD7410B05
Description
RES 741 OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
741Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm