RN731JTTD73R2F50
Mfr.Part #
RN731JTTD73R2F50
Description
RES 73.2 OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
73.2Ohm
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD73R2F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD73R2F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 73.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C