RN731JTTD73R2F100
Mfr.Part #
RN731JTTD73R2F100
Description
RES 73.2 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
2
Pbfree Code :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
73.2Ohm