RN731JTTD73R2D100
Mfr.Part #
RN731JTTD73R2D100
Description
RES 73.2 OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
73.2Ohm
yes
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V