RN731JTTD73R2B25
Mfr.Part #
RN731JTTD73R2B25
Description
RES 73.2 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
73.2Ohm
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C