RN731JTTD7322F50
Mfr.Part #
RN731JTTD7322F50
Description
RES 73.2K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
73.2kOhm
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm