RN731JTTD7322D25
Mfr.Part #
RN731JTTD7322D25
Description
RES 73.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Surface Mount :
yes
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Resistance :
73.2kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD7322D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7322D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 73.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C