RN731JTTD7322D100
Mfr.Part #
RN731JTTD7322D100
Description
RES 73.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
yes
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
73.2kOhm
Height :
450μm
yes
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
2
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731JTTD7322D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7322D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 73.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C