RN731JTTD7322B50
Mfr.Part #
RN731JTTD7322B50
Description
RES 73.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
73.2kOhm
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD7322B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7322B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 73.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C