RN731JTTD7322B25
Mfr.Part #
RN731JTTD7322B25
Description
RES 73.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Resistance :
73.2kOhm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD7322B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7322B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 73.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C