RN731JTTD7321F50
Mfr.Part #
RN731JTTD7321F50
Description
RES 7.32K OHM 1% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
ECCN Code :
EAR99
Height :
450μm
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
7.32kOhm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
yes
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD7321F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7321F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.32kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C