RN731JTTD7321F25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD7321F25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 7.32K OHM 1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
7.32kOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Series :
RN73
Feature :
Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%