RN731JTTD7321F100
Mfr.Part #
RN731JTTD7321F100
Description
RES 7.32K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
7.32kOhm
yes
JESD-609 Code :
e3
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD7321F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7321F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.32kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C