RN731JTTD7321F10
Mfr.Part #
RN731JTTD7321F10
Description
RES 7.32K OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
7.32kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
yes
JESD-609 Code :
e3
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD7321F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7321F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.32kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C