RN731JTTD7321D25
Mfr.Part #
RN731JTTD7321D25
Description
RES 7.32K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
7.32kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD7321D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7321D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.32kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C