RN731JTTD7321D100
Mfr.Part #
RN731JTTD7321D100
Description
RES 7.32K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
7.32kOhm
Termination :
SMD/SMT
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
EAR99
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD7321D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7321D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.32kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C