RN731JTTD7321B50
Mfr.Part #
RN731JTTD7321B50
Description
RES 7.32K OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Ultra Precision
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm