RN731JTTD7321B25
Mfr.Part #
RN731JTTD7321B25
Description
RES 7.32K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Published :
Height :
450μm
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Composition :
Thin Film
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Resistance :
7.32kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD7321B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7321B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.32kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C