RN731JTTD7320F50
Mfr.Part #
RN731JTTD7320F50
Description
RES 732 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Resistance :
732Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
EAR99
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD7320F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7320F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 732Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C