RN731JTTD7320F25
Mfr.Part #
RN731JTTD7320F25
Description
RES 732 OHM 1% 1/16W 0603
RN73
Case Code (Metric) :
Resistance :
732Ohm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD7320F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7320F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 732Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C